«Нам потрібен чеський Шевченко!» Кого в Чехії хочуть бачити біля керма збірної...

Світовий футбол 12 Вересня, 16:19 1369
«Нам потрібен чеський Шевченко!» Кого в Чехії хочуть бачити біля керма збірної...
Після відставки Карела Яроліма ЗМІ Чехії і керівництво ФАЧР хочуть бачити на тренерському містку фахівця з таким підходом, як у Андрія Шевченка.

Дві поразки збірної Чехії поспіль при дуже невиразній грі стали приводом для відставки головного тренера національної команди Карела Яроліма. Вчора чеський фахівець оголосив про рішення покинути свій пост після двох років роботи.

Тепер збірна Чехії шукає нового тренера. Авторитетне видання Sport.cz стверджує, що в списку Футбольної асоціації Чеської Республіки (ФАЧР) п'ять кандидатів.

На керівників ФАЧР величезне враження справила робота наставника збірної України Андрія Шевченка. У кулуарах вони так і заявляють: «Нам потрібен тренер, який зможе стати чеським Шевченко!»

За інформацією Sport.cz, серед 5 кандидатів виділяють двох фаворитів. Перший з них - добре знайомий тренерському штабу київського Динамо Ярослав Шилгавий, наставник празької Славії. 56-річний фахівець за 18 років тренерської кар'єри вже працював помічником головного тренера в збірній Чехії в 2002 - 2009 роках. У його послужному списку Вікторія Жижков, Спарта, Вікторія, Слован, Яблонець та Славія. Став чемпіоном країни з Славією в сезоні 2016/17.

Основним конкурентом Шилгавого є Карел Поборські, півзахисник збірної Чехії «великих часів» на переломі століття. Провів за національну команду 118 матчів, забив 8 м'ячів. Віце-чемпіон Європи 1996 року, бронзовий призер першості континенту 2004 року. Поборські - зірка чеського футболу першої величини, проте є одне «але». Карел не має досвіду тренерської діяльності, хоча напевно знає футбольні тонкощі досконально.

Втім, керівництво ФАЧР зазначає, що і Андрій Шевченко очолив збірну України, не маючи солідного тренерського багажу за спиною. Проте, результат очевидний. Якщо проводити такі паралелі, то шанси стати «чеським Шевченко» у Карела Поборські вище, ніж у Ярослава Шилгавого.

Додамо, що крім Поборські і Шілгавого в першу п'ятірку кандидатів входять екс-форвард збірної Чехії Ян Коллер, тренер молодіжної команди (U-20) Карел Крейчі і тренер молодіжної команди (U-21) Вітєзслав Лавічка.