Суперник у Лізі націй. Якою буде збірна Чехії при Ярославі Шиглавому

Збірна України 16 Вересня, 14:49 734
Суперник у Лізі націй. Якою буде збірна Чехії при Ярославі Шиглавому
Триразовий чемпіон Чехії, гравець збірної країни Іржі Штайнер - про майбутнє національної команди при Ярославі Шилгавому.

Колишній гравець збірної Чехії, екс-нападник празької Спарти і Ліберецького Слована Іржі Штайнер виступав під керівництвом Шилгавого, як в клубах, так і в національній команді. У нього склалася стійка думка про 56-річного фахівця і про його манеру керівництва.

«У 2002-2009 роках Шилгавий був асистентом Карела Брюкнера в збірної. Його так і називали - права рука Брюкнера. Такий досвід, звичайно, не пройшов даром. Напрацювання, які Шиглавий зробив в тій команді, він відразу застосував в ліберецькому «Словані». Ярослав сповідує і буде впроваджувати сучасний футбол. Його принципи - сувора оборона, швидкий перехід до атаки і добре продумані і відпрацьовані стандарти. Це розумний, думаючий тренер. Я вважаю, що в Чехії зараз немає кращої кандидатури для наставника збірної», - розповів Штайнер в інтерв'ю виданню Sport.

На думку Штайнера, Шилгавий покінчить з нескінченними експериментами, які втомили усіх при Яролімі.

«Шиглавий - відкритий тренер, він щиро любить футбол. У нього є свій стиль і він здатний повести гравців за собою. Він не буде залучати в команду 60 виконавців, як це робив Яролім. Шилгавий створить кістяк з 14-15 однодумців і з ними буде будувати команду. Звичайно, новачки іноді з'являтися будуть, це неминуче, але основа залишиться незмінною. Я впевнений, що при ньому ми побачимо зовсім іншу збірну Чехії і це буде хороша команда», - сказав 42-річний футболіст.
«Шилгавий - це велика риба в чеському футбольному ставку. За останні 11 років він тренував 7 команд національної першості. І він досконально знає внутрішній футбол і підбір гравців у ньому. Він хороша людина, але при цьому може бути виключно твердий в тренувальному процесі. Ярослав вміє домагатися свого, тому поблажок гравцям збірної чекати не доводиться. Однак він ще і психолог, вміє спілкуватися зі своїми виконавцями. У цьому його велика перевага. Шилгавий зуміє донести гравцям свої ідеї і вони будуть слідувати за ним», - підсумував Іржі Штайнер.